Bölüm Hakkında

1992 yılında 3837 Sayılı Yasayla kurulmuş olan Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde, ilk defa 1993-1994 öğretim yılında öğrenci alınarak eğitim öğretime başlanmıştır. Bölümümüzde sadece örgün öğretim olarak öğrenci alınmaktadır. 1997 yılından itibaren Muradiye Yerleşkesinde, Fen-Edebiyat ve Mühendislik Fakülteleri için inşa edilen binalarda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Hızla büyüyen alt yapı yatırımları ile Manisa ve sanayisinin üniversite eğitimi için elverişli koşullara sahip olması, Celal Bayar Üniversitesi Kimya Bölümü, birçok genç için tercih nedeni olmuştur. Kimyacılar; gıda, ilaç, cam, sabun, yağ, deterjan, içecek, demir ve çelik üreten özel veya devlet kurumlarının, araştırma, geliştirme ve/veya kalite kontrol bölümlerinde çalışabilirler. Bilimsel araştırma merkezleri ve hastane laboratuvarlarında da çalışabilmektedirler. Pedagoji Sertifikası olan kimyacılar, liselerde kimya öğretmeni olabilmektedirler.  

Bölümümüze ulaşım Manisa Otogarından kalkan dolmuşlarla ve öğrenci servisleriyle sağlanmaktadır. Ayrıca İzmir'den gelen öğrenciler için çeşitli semtlerden yerleşkemize taşıma yapan öğrenci servisleri mevcuttur.  

Vizyonumuz

Ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, araştırıcı ve sorgulayıcı özelliklere sahip, akılcı, kaliteli ve çağdaş eğitime öncülük eden bir eğitim öğretim kurumu olmak.

Misyonumuz

Kimya alanında yeterli bilgi donanımı ve yeteneğine sahip, deneysel araştırma yöntemlerini kullanabilen, bilimsel gelişmeleri takip eden, Kimya ile ilgili farklı iş kollarında uyum içinde çalışabilen, grup çalışması yapabilen,  sosyal ilişkilerinde başarılı, Arge çalışması ve yenilikçilik (inovasyon) yapabilecek nitelikte Kimyager’ler yetiştirmektir.

Stratejik Hedef

Alandaki araştırma ve öğretim etkinliklerini evrensel standartlarda yürüterek ulusumuzun ve insanlığın toplumsal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişimine katkıda bulunan analiz ve sentez yeteneği ile donanmış, mesleki yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmektir.

 

 


Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik